Ka-Bar BK22 - Becker Campanion - Polyester Sheath (22942)
Zapytaj o produkt
Masz pytanie? Napisz do nas, chętnie pomożemy.
Wysyłka w 3 dni
Produkt jest dostępny od ręki. Szacowany koszt przesyłki kurierskiej to 0.00 PLN.
Opis produktu
Masywny, solidnie wykonany nóż surwiwalowy BK2 z zaprojektowanej przez Ethana Beckera serii Becker Knives, produkowanej od 2009 roku przez firmę Ka-Bar. Od modelu BK2 zestaw BK22 różni się znajdującą się w komplecie pochewką wykonaną z poliestru.
Nóż wykonany z jednego kawałka stali Cro-Van klasy 1095, pokrytej czarną, matową warstwą zabezpieczającą przed odblaskami i korozją. Nóż przeznaczony przede wszystkim do ciężkich prac w terenie, nie straszne mu rąbanie grubszych gałęzi itp.
Ostrze o grubości aż 6,35 mm wiele wytrzyma. Rękojeść wykonana została z opatentowanego, praktycznie niezniszczalnego materiału Ultramid® firmy BASF. Przed zsunięciem się dłoni na ostrze zabezpiecza jelcowaty kształt rękojeści w dolnej jej części. W komplecie znajduje się poliestrowa pochwa do noża w kolorze czarnym. Posiada montaż do paska, palsy zgodne ze standardem MOLLE/PALS do montażu do kamizelki taktycznej lub plecaka oraz zamykaną na rzep kieszonkę na akcesoria.
Nóż wyprodukowano w USA.
NSN: 1095-01-493-1798 KNIFE-COMBAT
Stal: 1095 Cro-Van
Grubość ostrza: 6,35 mm
Długość ostrza: 133 mm
Długość całkowita: 267 mm
Waga: 420g S
zlif: Płaski
Głownia: Drop Point
Twardość: 56-58 HRC
Rękojeść: Ultramid®
Ta istniejąca od 1897 roku firma z siedzibą w mieście Olean w stanie Nowy Jork swą popularność zawdzięcza okresowi II Wojny Światowej, kiedy to na użytek U.S. Marine Corps 23 listopada 1942 roku zaprojektowała legendarny model noża KA-BAR Knife, Fighting Utility.
Dzięki wytrzymałej, solidnej i ergonomicznej konstrukcji doskonale sprawdzał się on w bezpośredniej walce oraz podczas wykonywania codziennych zadań, takich jak wbijanie pali namiotów lub gwoździ, otwieranie puszek z racjami żywnościowymi czy kopanie dołów. Model ten dzięki dużej popularności i wysokiej jakości został także zaadoptowany przez amerykańską Marynarkę Wojenną na potrzeby płetwonurków bojowych.
Po wojnie nóż ten stał się także dostępny na rynku komercyjnym i towarzyszy nam aż po dzień dzisiejszy w klasycznej, legendarnej formie oraz wielu unowocześnionych odmianach.
Opinie (11 ocen)
4.2